Touha po sexu – sexuální libido – v nás často vytváří frustraci. Mimochodem,  nejen u starších lidí. Stále více a více mladých lidí se zajímá co se stalo s jejich libidem. Nicméně předtím, než budete sahat po lécích s vedlejšími účinky, můžete dosáhnout zvýšení libida sami. Postupně Vás seznámíme s různými nepřáteli Vašeho libida, kteří mohou být zodpovědní za zmenšující se libido. Zároveň se naučíte, jak si můžete zvýšit libido přirozenou cestou znovu.

Ztráta libida – I u mužů ve třicítce

„Stále častěji si stěžují muži ve věku okolo 30 let, že úplně ztratili zájem a chuť na sex„, píše jedna lékařka. Doktorka Volkerová potvrdila další postřeh: „Bylo to před pěti lety ještě raritou, pokud muž neměl touhu mít sex víc, takže mohu potvrdit významnou změnu trendu.“

Situace u libida žen je podobná, a náprava je v nedohlednu. Odborníci jsou rozděleni v pojmenování příčin. Většinou jsou psychosociální faktory pojmenovány jako vysvětlení. Úplně na vrcholu všeho stojí jako společný jmenovatel stres. Ale opravdu to stačí jako vysvětlení?