10 Top mýtů o prsech

  1. Mýtus: Průměrná velikosti ženského prsu je velikost C

Pravda: Ženy jsou  všech tvarů a velikostí. Velikost jejich prsou pak také, od AAA až  KK. Nejrychleji rostoucím segmentem podprsenkového průmyslu jsou velikosti  DD a výše. Nikdo si není jistý, proč prsa žen jsou stále větší, ale má to málo co do činění se zvýšenou mírou chirurgickou augmentací.

  1. Mýtus: Vývoj prsou končí uprostřed puberty

Pravda: Spousty žen dosahuje plného vyvinutí prsní tkáně až mezi 20-30 rokem života a prstní tkáň se mění po celou dobu včetně menopauzy. Vaše prsa mohou rozkvétat včasně, ale i v pozdním věku života.

  1. Mýtus: Budete nosit stejnou velikost podprsenky po celý život.

Pravda: Výrobci podprsenek odhadují, že žena za svůj život nosí v průměru 6-8 různých. Prsa jsou spíše jako dva pohybující se terče na našem těle, často měnící dvě velikosti v jednom měsíci.

  1. Mýtus: Prsa mají být dokonale symetrická.

Pravda: Většina žen má dvě různá prsa na hrudi a jen zřídka to jsou „dvojčata“

  1. Mýtus: Můži preferují ženy s většími prsy

Pravda: Studie ukazují, že ženy přeceňují význam velikosti prsou, které muži preferují.

  1. Mýtus: Ženy, které se rozhodnou pro prsní implantáty to dělají proto, aby zvětšili jejich velikost.

Pravda: Většina žen, které podstoupí plastickou operaci jsou vdané, mají dvě děti a jsou ve věku 34 let. Vzhledem k tomu, že prsa jsou tvořeny převážně tukem a ne svaly, implantáty jsou právě tou volbou, jak přidat ztracenému objemu po kojení.

  1. Mýtus: Čím dál tím více mladých dívek podstupuje plastiku prsou.

Pravda: V roce 2013 pouze 3% všech prsních operací byly provedeny na dívkách ve věku 18-19 let.

  1. Mýtus: Podprsenka způsobuje rakovinu prsu.

Pravda: Bez ohledu na internetové zvěsti, neexistuje žádný důkaz, že podprsenka souvisí se zvýšeným výskytem rakoviny prsu.

  1. Mýtus: Ženy s malými prsy nemohou kojit.

Pravda: Velikost prsou je určena spíše množstvím tuku uloženého na ženské hrudi, než množstvím jejich mléčných žláz. Produkce mléka je regulována kojícími požadavky dítěte. Mnoho žen s velkými prsy mají problémy s přisátí dítěte právě díky jejich velikosti.

  1. Mýtus: Když nebudete nosit podprsenku, vaše prsa budou „viset“

Pravda: Pravdou je, že nikdo vlastně neví co drží prsa „na vodě“. Může to mít více co dočinění s DNA než s čímkoliv co si obepnete kolem hrudi. Přibývání na váze, kouření, hubnutí snižuje elasticitu kůže a vede k povadnutí prsou. Studie ovšem ukazují, že je důležité mít správnou oporu při cvičení a sportovní aktivitě.